| Endita4689 a întrebat:

Am un apartament de două camere la ultimul etaj. Părinții mei au construit în anul 2005 un acoperiș cu șarpantă doar pentru apartamentul nostru. Am anunțat la Primărie și am luat acordul vecinilor. Atunci nu era nevoie de altceva.
Acum vreau să vând apartamentul.
Oare trebuie neapărat o autorizație pentru acoperiș?
Atunci a venit o persoana de la Primărie, a verificat și a spus că este bine făcut. Acoperișul a rezistat până acum și nu au fost probleme cu el.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Facind acoperis, l-ai facut fericit si pe viitorul propietar. Un plus la vinzarea apartamentului.
Daca a fost cineva de la primarie si a verificat, e totul OK, nu mai ai nevoie de nimic.

| mihai69 a răspuns:

Tu vinzi apartamentul, nu acoperișul...

| mi25 a răspuns:

Nu am inteles ce are acoperisul cu apartamentul, in afara de a-l proteja?
Acum, dupa 20 de ani nu mai poate sa-ti cera nimeni autorizatie de constructie, iar amenda de incalcare a prevederilor in constructie s-a prescris.

| Zorizilei a răspuns:

Nu iti va cere nimeni nimic, poti vinde apartamentul fara probleme si viitorul proprietar poate locui in el la fel.