| Nistor_Octavian_1994 a întrebat:

Salutare. Vreau sa-mi deschid un SRL in apartament si am nevoie de semnatura si acordul vecinilor. Stie cineva cum pot proceda in cazul in care acestia sunt plecati din tara si nu locuieste nimeni in apartamentul respectiv?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ii astepti pana vin din strainatate si obtii acordul lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce inseamna sa vrei sa castigi cu oeice pret! Raspunzi la toate intrebarile, chiar daca dai raspunsuri fade ai la care userul s-a gandit deja! Crezi ca daca folosea solutia asta a ta mai punea intrebarea? Ce-ti e si cu copilasii din ziua de azi...

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca erai atat de inteligent pe act te dai, nu te erijai in avocatul lui, doar ca sa ma tragi de urechi.

Vezi-ti de propovaduiala ta si fii respectuos, cand nu stii cu cine stai de vorba pe forum.

| Nistor_Octavian_1994 explică (pentru Violleta2022):

Sunt plecati de 3 ani si se intorc peste 4 ani...un raspuns destul de eronat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din proprie experienta(am deschis 3 srl si un pfa), nu verifica nimeni daca vecinii aceia chiar au semnat ei. Asa ca pune si tu pe cineva sa iti semneze si rezolvi!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ca tu locuiesti la tara, sau undeva pe la cuca macaii, ca eu sunt auditor si uite ca verific aceste acte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Brrrr, mi-e putin frica, mai ales ca nu stiu cu cine am de-a face! Omul a intrebat ceva si tu i-ai dat un raspuns pe care il stia deja. Dar na, nu mai "iese" punctele daca dai doar raspunsuri utile, nu? Pot sa te ating?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu despre ce puncte vorbesti si nici nu ma intereseaza punctajul care-l tii tu.
Raspunsurile mele pe acest forum au alt scop, de care nu-i nevoie sa te informez pe tine.

Hai, mergi si canta la alta masa, ca aici te-ai facut deja de ras!

| Nistor_Octavian_1994 explică (pentru anonim_4396):

OK, mersi de raspuns... incerc totusi sa fac totul cat mai legal

| domnita22 a răspuns:

Faci tabelul cu toți proprietarii,. Semnează administratorul de bloc