| ashley26pink a întrebat:

Buna!
Vreau si eu sa ma mut in comuna Saucesti, in Bacau.
Dar mama si tata spun ca sunt anumite avantaje si anumite dezavantaje.
Cum ar fi ca eu trebuie sa fac naveta pana la scoala in oras si tata pana la serviciu tot in oras.
Va rog sa imi dat argumente cu avantajele si dezavantajele faptului ca stau la tara.
Trebuie sa mentionez ca voi locui la o casa cu un etaj.
Dar costa mult amenajarile interioare?
Pentru ca noi vrem sa ridicam casa la rosu.
Credeti ca, cu banii obtinuti de pe un apartament vom putea construi casa?
Apartamentul are : centrala, 3 camere, lambriuri, parchet, gresie, faianta, izolat, tavan fals, si e intr-o zona buna, langa scoala si langa gradinita( ma rog, sunt pe aproape ), magazine sunt in jur, e la etajul 1, avem si beci personal, numai al nostru (construit de noi), deci nimeni nu mai poate pune acolo ceva.

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Doamne Fereste! Nu as renunta la oras pentru nimic in lume.
O sa regreti vesnic ca te-ai mutat la tara!straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezavantajele sunt ca poate nu ai curent etc dar ai si avantaje poti sa cresti animale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A spune-le toate dezavantajele locului unde stai acum, cred ca e o casa minunata la cum ai descriso daca ai biciclete poti merge cu ea la scoala daca nu convingei mai antai sa ti ia una asa vei putea face naveta, sper sa te ajute ce tiam spus cu drag sofia

| Lorena_9823 a răspuns:

E foarte fain sa stai la casawinking
Eu stau tot in Bacau mai spre capatlaughingNu mentionez care capat.
Merg in fiecare dimineata pe jos la scoala, cand ajung acasa am unde sa ma plimb, sa alerg fara sa se holbeze 1000 de ochi la mine, pot asculta muzica cat de tare vreau etc.
Dezavantaje...Hm.La mine pe str nu este canalizare si de aceea toti avem niste "fose" daca pot spune asa si acelea trebuie golite odata pe an si costa in jur de 100 de lei.
Si cam astea sunt dezavantajele:d