| Otilia36 a întrebat:

Am un birou in casa si ma uitam la el si in interior am observat pe marginile laterale mici gaurele din loc in loc de sus pana jos. Ce sunt alea, pentru ce sunt?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Probabil biroul are si o poliță, care poate fi mutata mai sus sau mai jos. Vezi sub polita niste mici suporti, care se pot scoate si muta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dacă sunt simetrice și ordonate cred că sunt pentru a putea monta cuie în găurelele respective mai ușor, mai apoi pentru a putea pune plăcuțe peste acele cuie formând o etajeră. Spun asta fiindcă și eu am niște găurele din fabrică în biblioteca din dormitorul meu. Sunt imediat sub și deasupra acelui raft pe care îți poți ține lucrurile, situate una în etremitatea stangă și alta în etremitatea dreaptă. Ale mele sunt pentru a putea regla eu mai sus sau mai jos placuța. De exemplu dacă am o carte prea lunga care nu intră în bibliotecă, pot să bat două cuie în acele găurele și mut plăcuța, intrucât ea nu e lipită de corp, ci este una mobilă pe cade o poți lua de acolo. Sper că te-am ajutat! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu alte cuvinte te ajută că nu mai găurești tu, le ai deja acolo. Doar bati niste cuie și pui o plăcută unde îți doresți. Mă rog, nu știu dacă se numesc întocmai cuie acele chestii respective, dar tot pe acolo sunt