| Gabriela_Amalia_1998 a întrebat:

Am un corcodus in curte altoit cu prun si cais. dar as vrea sa il altoiesc si cu cires. si nu stiu daca este compatibil..si nu stiu daca se ma altoieste in iunie. lasati-mi pareri. :*

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Da merge pentru ca fac parte din aceiasi familie sis simburoase.Nu stiu exact dar poti incerca in ochi dormind ca oricum nu ai ce pierde, iar daca nu la primavara cu ramura.

| Apocalipsa22 a răspuns:

Stai un pic.
Ai altoit un copac cu 2 deodata sau ai doi copaci diferiti.
A da si nu îl mai poti altoi acum in iulie daca vrei.
Aceste sut perioadele.Primavara(15 martie-15 mai)si(15 iulie-15 septembrie).