| anonim_4396 a întrebat:

Am cumpărat acum 4 ani un cireș care s-a dovedit a fi un cireș sălbatic altoit pe un cireș sălbatic. Pomul s-a dezvoltat bine și aș vrea să altoiesc mai sus, în 3 ramuri mai groase un cireș: boambe de Cotnari. Ce șanse de reușită are altoirea mea mai complexă?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Altoirea ta nu e mai complexa este o altoire normala, adica in despicatura, in pana sau ce metoda folosesti, iar sansele is f mari, adica normale, asta daca te pricepi sa altoiesti. Daca nu te pricepi sansele is f mici.

| Steauafcsb a răspuns (pentru relian):

Am mai altoit pomi dar mai mulți oameni care știu să altoiască mi au zis că pomul care a fost altoit odată jos nu mai duce mulți ani cu o noua altoire mai sus...

| relian a răspuns (pentru Steauafcsb):

Omenii aia erau ce anume pompieri probabil.E ok fa cum spun altii.