| vict0rpreda a întrebat:

As dori sa construiesc un cotet pentru gaini in care sa le tin si iarna si nu stiu cum si din ce sa-l construiesc.
Ma puteti ajuta cu cate sfaturi?

2 răspunsuri:
| costel_4263 a răspuns:

Placi.OSB.si plasa de Rapitz.succes

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pe la tara de obicei, pentru. iarna-dar si racoroase vara-se faceau schelete de sipci sau crengi si se incarcau cu pamant argilos, amestecat cu paie tocate sau pleava. eventual poti sa zidesti unul din caramida recuperata din demolari, care poate fi si sparturi.La fel, ca,, mortar,, poti folosi pamant galben.