| midylyna a întrebat:

As dori sa stiu aproximativ cam cat costa sa iti construiesti o casa cam de 100mp, in cluj? Iar, daca stiti si o firma de incredere e si mai bine.

Răspuns Câştigător
| alexdop21 a răspuns:

Amprenta casei mele este de 110 metrii parter plus mansarda, am terminat-o in anul 2007 si m-a costat 4000 de euro de la sapatul fundatiei pana la pereti tencuiti cu acoperis cu tot! Acum depinde cate nivele vrei sa ii faci, ce materiale folosesti, daca iti cumperi tu terenul sau il ai deja! Aproximez ca undeva pe la 40.000 de euro parter plus mansarda si sa termini doar parterul (asa m-a costat pe mine )

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde foarte, foarte mult de finisaje. Daca vrei un pret bun fara a renunta la calitate, undeva la suma avansata de @alexdop21, incluzand proiectul dar nu si terenul.
Vad ca nu sunt singurul care a optat initial pentru parter la cheie+mansarda nefinalizata, iti sugerez si tie aceeasi varianta. Dupa ce te muti la parter, ai tot timpul din lume pentru a termina si mansarda, altfel te vei trezi cu un pod imens si nefolositor.

| Brigitta a răspuns:

Am intrebat-o pe soacra-mea ca ea lucreaza la o firma de proiectari (din jud cluj): costa in jur de 200-250 euro/m2 big grin Nefinisata. In regie proprie. La firma e ceva mai scump, depinde ce preturi practica.

| Brigitta a răspuns:

Scuze, 200-250 euro/m2 finisata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo 20000 de euro

| midylyna explică:

Casa vreau sa fie pe structura de lemn.asa m-am gandit si eu sa las mansarda nefinalizata.si nu am terenul.