| Dana_Loredana_1978 a întrebat:

cat costa sa construiesti o casa din bca de 100_120mp (_partier+mansarda) fara firma de constructie, pamantul il am

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca nu te intinzi prea mult, te poti incadra in 30.000 de euro, fara compromisuri. In sus se poate merge aproape nelimitat...

| viotedy a răspuns:

Bca-ul se foloseste pe exterior pentru izolatie.pe interior se pune caramida.pare ieftin doar cu bca dar nu e rezistenta si nici sanatoasa o casa doar din bca.

| regis a răspuns (pentru viotedy):

BCA-ul se foloseste fara probleme si pentru zidiri, nu doar pentru izolarea zidurilor existente. Sunt mii de blocuri cu 10 etaje cladite din BCA, rezistenta unei cladiri nefiind data de zidarie ci de STRUCTURA DE REZISTENTA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In partea stanga a monitorului ai sa vezi ca exista scria ceva cu portocaliu, acolo este o rubrica mesaje, da click pe ea si citeste-ti mesajele, isteato care esti!

| Dana_Loredana_1978 explică (pentru anonim_4396):

Istetule poti sa zici cu ce te_am deranjat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dana_Loredana_1978):

Vreau sa vorbim pe mess despre proiectul tau, am echipa de constructori, ti-am trimis mesaj cu id-ul meu, atata tot