| crina22 a întrebat:

As dori sa stiu de unde se poate cumpara folie transparenta autoadeziva pentru parchet? Am schimbat usa de la camera si fiind mult mai joasa decat cea veche, nu se mai poate deschide peste covor. Am parchet clasic, raschetat, lacuit si as dori sa il protejez in zona de intrare. Am citit ca exista solutia asta dar nu stiu de unde se poate procura aceasta folie transparenta pentru parchet. Multumesc.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| Oceanborn a răspuns:

Taie cativa mm din partea de jos a usii. Functie de materialul din care e facuta usa si de cantitatea de material de inlaturat poti folosi o rindea sau poti apela la un atelier specializat. Daca (si numai daca) esti foarte indemanatic poti taia din usa si cu un fierastrau pendular. In acest ultim caz, daca nu ai experienta exista riscul sa nu faci o taietura dreapta si sa belesti usa.