| Anghel_Ciprian_1989 a întrebat:

As vrea sa fac o soba de teracota mobila pe suport de fier(cornier).Cum se fac fumurile? As vrea detaliat.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Vezi de treaba. Prima data trebuie sa vezi cu ochii tai cum se construieste, apoi poti sa incerci si tu, dar pe baza unui tutorial de pe net nu vei reusi sa faci mai mult decat un pietroi...

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
doar un meserias stie acest lucru, iar de explicat nici pomeneala, nu se poate asa ceva, daca vrei soba de teracota mobila, se gasesc la depozite si costa 10-11-12 milioane depinde de marime, crezi ca ajunge mai ieftin daca o faci tu? este adevarat, dar gandeste-te ca daca o faci, o faci pentru multi multi ani, si nu o poti darama daca scoate fum, apoi sa o refaci, ca nu e din lut/caramida e din teracota si e scumpa..asa ca mai gandeste olecuta:)
http://www.youtube.com/watch?v=qpj-pzYX-IY
cauta pe google sa vezi daca intelegi ceva:)
O frumoasa zi sa ai:)

| RainboyDash a răspuns:

E mai greu de facut mobila. incearca sa o faci fixa e mai usor si mai sigur. gasesti tu pe google cum se face, e pream ult de scris detaliat