| anonim_4396 a întrebat:

Am o soba de teracota pe care as vrea sa o desazamblez ca mai apoi sa o pot da la cineva. Pot sa fac acest lucru fără sa imi fac toti pereții negrii?

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Uite ca a mai trecut unul prin aceasta situatie.Si concluzia este ca e mult de lucru dupa!
http://hobbygradina.ro/2010/09/08/soba-teracota-de-vanzare/

| Alexandru_Zamfir_1998 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa folosesti o dalta si un ciocan (mic) pentru a nu afecta placile. Daca lucrezi cu atentie nu ai de ce sa iti faci griji in privinta peretilor. Mizerie o sa se faca cu siguranta, asta depinzand de modul in care vei lucra. Este important sa lucrezi incet daca te hotarasti sa o dezasamblezi. Eu iti sugerezi sa apelezi la o persoana care a mai dezasamblat sobe inainte.