| selenasel a întrebat:

As vrea sa imi schimb aspectul camerei.
As vrea sa asez mobila intr-un mod diferit. Cum ar trebui sa arate? (O ordine ceva, sugerinte)
Am mobila de aia din lemn maro deschis. As vrea sa dau camereu putina stralucire. Sa o personalizez. Momentan este cu peretii galbeni, parchet si mobila de care v-am vorbit. Cum as putea personaliza mobila? Dar peretii? Sfaturi?
Am o camera dreptunghiulara. Patul meu este o canapea care se intinde.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

In primul rand arunca tot ceea ce nu-ti este de folos, schimba-ti perdeaua cu una roz sau portocalie care sa inveseleasca atmosfera.Nu te sfatuiesc sa lipesti ceva pe mobila,aplicatiile se dezlipesc greu cand te plictisesti de ele. Decoreaza-ti peretii, poti pica cu tempera pe vopseaua lavabila tot ceea ce-ti doresti-vorbeste intai cu parintii,sa nu se supere ca faci asta- pictura va iesi la urmatoarea zugraveala, am incercat eu. Daca vrei sa schimbi aranjarea mobilei in camera, tine cont ca biroul/masa e bine sa fie langa fereastra, sa ai lumina naturala in timpul zilei, astfel orientat incat sa nu stai cu spatele la usa.Canapeaua e bine sa nu impiedice accesul in camera, sa ai loc sa treci, camera sa aiba un aspect aerisit si ordonat.Nu pot spune prea multe despre o camera pe care n-m-a vazut-o, dar cred ca simtul tau estetic te va ghida sa-ti faci camera primitoare si calda, cu un aspect nou.

3 răspunsuri:
| dryft3r a răspuns:

Pai pune canapeaua pe o parte mai lunga, si in partea paralela mobila. Cred ca ar arata bine. Iti poti tapita peretii. Depinde de gusturi.

| LarisaDragomir a răspuns:

Pune multe poze de-ale tale, vopseste-ti peretii alta culoare(ar merge bleu foarte deschis cu mobila ta), pune afise, fa-ti multe rafturi sa iti pui chestii in ele sau picteaza ceva dragut cu mov(complementara galbenului) pe un perete.

| ஐFluffyHeartஐ a răspuns:

Exista tot felul de actipilduri 3D-de parca ar fi pictate- pe care le poti lipii pe pereti sau poti sa pictezi tu ceva..Gen flori, fluturi, pisica cu o coada lunga sau ce iti place tie..Rafturi multe, sa-ti vopsesti camera in alta culoare. Poti sa iti vopsesti camera in crem deschis, sa ai covor crem cu maro deschis, sa ai un birou crem, scaun rosu, pat cu rosu si crem sau tot felul de combinatii-depinde de ce culori preferi- daca ai nevoie de mai multe idei, da-mi mesaj. O sa raspund cat de repede pot. Bafta!