| anss23 a întrebat:

As vrea sa va intreb in ce culoare as putea vopsi peretii camerei mele.Precizez ca in camera nu intra foarte multa lumina deoarece geamul este mic si vecinii nostri si-au construit o casa chiar in fata geamului meu.Pe jos am parchet si m-am gandit sa vopsesc peretii ori un mov mai inchis cam ca in aceasta poza http://media.photobucket.com/......e_/mov.jpg ori doi pereti cu un albastru foarte deschis si doi cu un galben ca lamaia.Credeti ca daca as vopsi toti peretii cu un mov ca in poza aia, dat fiind ca nu intra muta lumina in camera mea, aceasta ar fi prea intunecoasa? Voi ce imi recomandati?
Mobila mea este toata maro dar raspundeti la aceasta intrebare fara sa luati in seama asa. :D

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Cred ca movul acela iti va intuneca mult camera.Eu as opta pentru un bej. Cel putin asta am eu in camera si imi place cum arata.Se si asorteaza cu biroul si dulapurile, si covorul l-am luat portocaliu.Sau un albastru deschis ar fi dragut, dar fara galbenul acela pe care eu il consider oribil.big grin

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Galben, oranj, dau senzaţia de lumină şi căldură, de parcă ţi-ar fi răsărit soarele în casă. Albastru, verde şi violet sunt mai degraba culori reci, răcoroase. În poză se vede, undeva în dreapta, o fereastră care pare mare, poate chiar o uşă ce dă într-un balcon, lumina e astfel asigurată, la tine însă ai spus că geamul e mic...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ar fi prea întunecoasă cu acel mov. Încearcă mai bine o culoare mai deschisă: alb, galben, portocaliu, bej...

| Crs a răspuns:

Ar fi frumos si un roz...thinking big grin

| MihAelA_1847 a răspuns:

Mda, cred ca va fi prea intunecoasa daca vopsesti pereti in mov inchis, mai ales ca nu prea intra lumina.Nu iti pot recomanda o culoare anume, dar incearca-le pe cele "luminoase", dar este camera ta, deci, alegerea ta.Succes!happy

| myrazvy a răspuns:

Galben sau albastru deschis

| deel a răspuns:

Pai nu ma prea pricep la asta dar daca zici ca nu prea ai lumina te sfatuiesc sa iti faci peretele in culori deschise.merge si mov dar daca e mai deschis si albastru cu galben nu mi se pare o idee prea buna! merge mult mai bine mov cu galbenhappy am avut un ursulet pe jumatate galben si pe jumatate mov si era chiar super dulce :X:X

dar depinde si de preferintele tale big grin

vb cu parinti si cerele si lor parerea

succeshappy

| andriana_;) a răspuns:

Galben si ornage sunt culori calde care iti vor lumina camera, dar poti sa folosesti si un verde sau un albastu deschis adica proaspat va oferi pospetime si lumina ...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca frez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ar merge mov mai inchis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ar merge un portocaliu