| marysioldea1122233 a întrebat:

Banuiesc ca cineva apropiat fumeaza heroina... ma afecteaza si pe mine mediul acela implicit sau ce e de facut? Las asa situatia sau investighez mai departeM

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Anunti politia.

| relian a răspuns:

Te afecteaza pe tine adica? Daca doar banui, asta inseamna ca nu stai linga ala cand fumeaza, sa spui ca stind acolo inhalezi si tu fumul ala si ca te-ar afecta cu ceva.

Asa ca eu spun sa stai in banca ta, vezi-ti de treba ta, cand banui ceva tineti lacat la gura, nu faci acuzatii pe banuite indiferent ce se intampla.

Sa investighezi tu mai departe ce anume? Vezi poate ajungi si batut si luat de politie laughing cum am spus nu acuza pe nimeni, nu te baga niciodata in nimic ca banui tu rahat cu prune.

Uite cine se gasea sa faca investigatii asupra altor oameni, unu care banuie ca ar fi descoperit el coda la pruna acu laughing

Ori te gindesti sa investighezi sa tragi si tu ceva, zii asa, nu ne lua pe ocolite, daca tragi si tu, crezi ca te ia careva la rost pe aici? Faci ce doresti, doar nu te tine careva pe aici de cazare si masa.

| VoidEternal a răspuns:

Habar n-aveam ca poti fuma heroina...

| LordCristobal a răspuns:

Ar fi bine sa nu investighezi deloc si sa stai in banca ta, nu ai nimic de castigat prin aceasta investigatie.
Daca cunostiinta ta e o persoana dependenta de heroina, ar fi bine sa te indepartezi incetul cu incetul de acea persoana ca sa nu pici si tu in viciul asta.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Ce ai de câștigat dacă investigezi mai departe?

| Ilovedinero a răspuns:

Am si eu un prieten care baga pe vene, daca nu fumeaza de mult timp inseamna ca nu a prins cine stie ce dependenta si im poti ajuta insa daca fumeaza deja de 6-7 luni. e tarziu

| PrinceCharming a răspuns:

Fumeaza iarba Iuby? Anunta politia.

| TpuUser111888333 a răspuns:

Am si eu prieteni care au mai fumat la un moment dat iarbă, ceea ce nu zic ca e ok, dar heroina si alte droguri sunt deja la un alt nivel. Sunt umblat prin multe cercuri cu consumatori de toate felurile si crede-ma nu vrei sa stai prea mult prin preajmă.
Daca iti petreci majoritatea timpului cu acei prieteni, NORMAL ca o sa te afecteze chestia asta, indiferent ca consumi si tu sau nu; inevitabil ajungi în situații deloc placute. Dealeri, persoane agresive, persoane care fac numai ilegalități ca să trăiască, fel si fel de "prieteni" care își dau țeapă intre ei ca sa mai faca un ban/gram in plus... crede-mă, in cercuri de astea ajungi până la urma.
Sa nu crezi ca is ceva batran incuiat la minte, am 30, dar am trecut prin foarte multe cercuri de consumatori si vrei nu vrei, ajungi sa ai de pierdut în viața cu anturaje de genul.
Daca nu vrei sa iti distrugi viata/viitorul, ferește-te cat poti de mult de anturaje de genul.