| christ91 a întrebat:

Am o problema si nu stiu cum sa o rezolv! Sunt cu o fata de 2 luni,acum a input scoala, ea sta intr-un oras apropiat de mine, pana sa fie cu mine a stat cu unu vreo 3-4 luni cu care a facut-o o data.problema e ca dupa ce s-a despartit de ala asta o tot sacaia la cap ca daca nu se culca cu el sau nu ii da un milion o sa le spuna la parintii ei, asta a durat pana inainte de vacanta mare si i-a zis ca o sa vorbeasca cu ea cand incepe scoala.Azi cand sa o sun a m vorbit cu ea si a inceput sa planga la telefon sa-mi zica ca o prietena de a ei i-a spus ca ala vrea sa faca rost de numarul ei de telefon,i-am zis ca face asa ca sa o santajeze sa se culce cu el,ca nu ar avea cum sa aiba filmulet cu ea in timp ce o faceau,a facut-o o singura data cu ea deci nu cred ca sta asta sa premediteze mai ales ca mi-a zis ea ca nu avea telu la el si nu a vazut nimic suspect pe acolo,am incercat sa o linistesc ea imi spune mie ca stie ca asa e ca face asta ca sa se culce cu ea dar mi-e teama ca o sa cedeze si o sa se duca sa se intalneasca cu el,i-am zis ca o data ce o sa faca asta o sa vrea din nou, ce as putea face n situatia asta ca ala sa o lase in pace sa nu o mai santajeze si implicit sa o fac pe ea sa fie puternica si sa constientizeze ca ce face asta e doar santaj? multumesc, e foarte important

5 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Daca te iubeste si tine la demintatea ei, u se va duce la el. Stai fara nicio grija.

| MishikiCrisy a răspuns:

Spune-i ca chiar nu are de ce sa-si faca griji, ca e doar un simplu santaj (santajaz-o si tu cu ceva minor apoi sarut-o si explica-i ca e un santaj la fel ca toate celelalte si ca nu i se va intampla nimic). explica-i cat mai clar ca nu o sa i se intample nimic si ca nu are absolut nicio dovada ca ar fi adevarat si ca esti tu langa ea si o vei proteja.

| Gaviota a răspuns:

Spune-i prietenei tale ca ala doar o santajeaza ca sa se culce cu el,si eu am trecut prin asta, dar dupa vreo luna, aproape doua, i-am spun lui matusemea, pentru ca imi era frica sa nu fiu gravida, atunci aveam 17 ani, acum am 19 si gandesc altfel, nu sunt usor de pacalit. daca continua sa o santajeze, sfatuieste-o sa vb cu mama ei si sa-i sp ce s-a intamplat, dar sub nimic o forma sa nu-i sp fostului k maica-sa stie.Si eu am procedat asa.Succes.happy

| TuRneR01 a răspuns:

Eu in locul tau i-as spune prietenei alea a iei sa-i dea numarul meu de telefon dupa m-as intalni cu fata de care vorbesti (cea santajata) si as pune-o sa vorbeasca cu el de pe telefonul meu sa dea intalnire si m-as duce singur acolo daca ar fi cazu i-as da si o batailaughing sa o lase in pace...i-ar ca fata sa prinda incredere in ea. spune-i ca vrea doar sa se culce cu ea ca e foarte frumoasa si din asta o santajeaza te-ai prins tu chesti din astea

| LolaAlina a răspuns:

Pai nu ai ce sa faci ca sa fie ea mai puternica. Ai vorbit cu ea. Repeta-i asta pana ii intra in cap. Cel mai bun lucru pe care il poate face e sa-l ignore. Daca o suna, sa nu-i raspunda, mess/fb nici atat. O sa se sature el. Sau, daca crezi ca esti in stare, vorbeste tu cu el.