| minime3 a întrebat:

Buna! Am o oglinda care se aplica pe dulap, destul de mare, pentru dulap mare si avea niste benzi cu care am aplicat-o pe dulap, iar acum a cazut, s-a dezlipit...sa fie de la caldura din camera? Ce as putea face? Cu ce as putea-o lipi inapoi astfel incat sa nu mai cada? Nu vreau sa renunt la ea. Multumesc! Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Exista un afeziv special pentru oglinzi, in tub tip silicon. Il gasesti in orice magazin de bricolaj.
Daca mergi pe banda dublu adeziva, trebuie aleasa o marca buna (3M, de exemplu) si puse mai multe benzi.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia bandă dublu adezivă, de calitate!

| minime3 explică (pentru sierra1):

Multumesc! Banda era si asta, tot dubla, dar nu ma pricep, nu stiu de care! Voi incerca!

| sierra1 a răspuns (pentru minime3):

Ia 3M sau Tesa

| VoidEternal a răspuns:

Altă soluție decât banda dublu adeziva nu ai. Poate ceva soluție adeziva din cele ce se folosesc la construcții pentru glafuri, praguri, îmbinări. O vizita la un magazin cu materiale de construcții o sa te lămurească. Cere un sfat cuiva de acolo.