| zesebikuu a întrebat:

Buna. Am pus fasole la germinat pentru un proiect la biologie de duminica si am timp pana saptamana viitoare luni. Inca acum nu au crescut si nu stiu ce am facut gresit. Tot ce am observat este ca fasolea s-a ingrasat un pic. Nu le-am udat nici foarte des dar nici foarte tarziu

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca s-a ingrasat, e bine. Doar ca mai ai de asteptat.

| darrio2007 a răspuns:

Nu creste asa de repede cum ti-ai dori tu. Mai asteapta. Ai pus-o pe vata imbibata in apă?

| zesebikuu explică (pentru darrio2007):

Am pus-o doar la inmuiat intr-un pahar cu apa calda dupa aceea in pamant. Nu de alta dar la unii colegi deja li se incoltesc.

| darrio2007 a răspuns (pentru zesebikuu):

E bine si asa.

| mihai69 a răspuns:

E nevoie și de un pic de căldură, nu doar de apă.

| NunuNini a răspuns:

Nu germineaza si nu creste in cateva zile. Probabil colegii au pus semintele de mai multa vreme.