Întrebare recomandată | MDenisee a întrebat:

Buna happy am si eu nevoie rapid de o solutie, am o geaca neagra si datorita deodorantului s-a facut pata la subrat, o pata alba si nu s-a luat la spalat, stiti cum as putea sa indepartez acele pete albe? sunt si pe dinauntru si pe dinafara. ofer fundita

12 răspunsuri:
| FabianelSHAF a răspuns:

Încearcă să ii dai foc petei cu o brichetă.

| Alexxxxxx34 a răspuns:

Pai poti pune vanish pe pe pata si in interior si in exterior, apoi o pui la inmuiat intr-un balsam pentru rufe negre, lasi peste noapte si o bagi la masina de spalat la 90 de grade.

| Anooniiim a răspuns:

Cu otet! Direct pe pata, la inmuiat sau in detergent! La mine functioneaza mereu.

| MDenisee explică (pentru Anooniiim):

Orice fel de otet? si merge pe haine negre?

| Anooniiim a răspuns (pentru MDenisee):

Da, eu de ex cand trebuie sa scot asemenea pete folosesc otetul pe care il pun si in macare ( salata etc. ) Si in loc de deodorantul gel te sfatuiesc sa il folosesti pe cel solid, ca nu lasa pete de genul asta!
O zi frumoasa iti doresc!

| Aillyn a răspuns:

Freac-o cu sapun si o perie fina. Daca nu merge, pune-i Vanish sau Sano. laughing

| Lungu_George_1991 a răspuns:

Incearca cu suc de lamaie

| romania10 a răspuns:

Spal-o cu venish venishul e bun la pete

| Găbița25 a răspuns:

Foloseste Nufar-solutie de scos pete!

| qMadup a răspuns:

Poti incerca sa elimini deodorantul asa cum elimini ceara de pe haine.
Pune o foaie de hartie peste pata, apoi da-i cu fierul de calcat.
Spor! :*

| Lexandru a răspuns:

Eu zic sa dai cu deodorant pe toata geaca si din neagra sa o faci alba e mai frumoasa asa happy

| marelelup10 a răspuns:

Ia niste vopsea de pantofi neagra si da pe deasupra. Si geaca mea(maro) s-a albit, si am dat-o cu vopsea si e ca noua!