| Iuly34 a întrebat:

Buna. Am un puisor de gaina de 2 zile dar nu deschide ochisorii si nu mananca sau bea apa, cu mare greu daca reusesc sa ii pun in gurita cateva boabe de malai si unpic de apa... In afara de asta e ranit la un piciorus. Oare ce sa fac?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sincer, un pui de gaina, asemenea stare, se taie si se consuma (sau, daca este prea mic, atunci se ingroapa).
Tinand in viata, puiul este doar chinuit.

| ioana748 a răspuns:

Buna, nici nu are nevoie de mai mult. Putin lapte cu malai este de ajuns.