| 99NYC a întrebat:

Brichetele de rumegus sunt mai bune decat lemnele? Am inteles ca ard mai mult. La pret sunt mai avantajoase decat lemnele?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Daca sunt din rumeguș de esența tare, sunt mai eficiente decât lemnele. A testat un cunoscut, care folosește zeci de tone in procesul de producție.

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Anul trecut am folosit brichete de rumegus. Ca bani, am investit tot ca in lemne. Insa daca lemnele treceau, din brichete ne-au mai ramas cam o treime din cit am luat.
Daca mai pui si ca cu brichete nu faci mizerie, si nu trebuie sa tai lemnele, deci scapi de o munca in plus, e clar ca e mult mai avantajos cu brichete.

| mihai69 a răspuns:

Posibil să fie ceva mai bune decât unele soiuri de lemn, dar cu siguranță produc o depunere serioasă de funingine pe coș. Așadar, se impune o curățare temeinică, periodică, a acestuis dacă le vei folosi (mai des decât pentru lemne uscate de esențe tari).