| anonim_4396 a întrebat:

Bună, cât m-ar costa o centrală pe lemne fără gazeificare in total 9 calorifere +1 în baie(10 calorifere în total) cu ţevi de Cupru,UPS,coş de fum din inox dublu izolat, pompe, supape de siguranţa.etc. Dau fundă pentru cel mai bun răspuns!

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cel mai bun raspuns il vei afla dupa cand te vei incalzi cu acea centrala. Eu estimez de la 3000 de euro in sus, dar depinde mult de calitatea materialelor. De exemplu, o centrala Bosch ajunge la 1000 de euro, dar gasesti si centrale de 500, un robinet simplu il gasesti si cu 15 lei, dar poti ajunge si la 150 cu unul termostatat, diferentele de pret sunt prea mari pentru a face o estimare corecta.

| skama18 a răspuns:

Ajungi cam la 5000 euro daca vrei cv de calitate

| doinastela a răspuns:

10.600 Lei un pachet cazan lemne Bosch +Boiler + accesorii:
http://www.ivp.ro/......W26-Boiler