Întrebare recomandată | byzuzu a întrebat:

Cine ma ajuta cu niste detalii despre :
Centrala termica Baxi ECO3 Compact 240FI -24 kw, imi arata o eroare E 03... Dau fund!

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E03 = evacuare gaze arse blocata:
"- tubul de evacuare este blocat;
- tubul Venturi este blocat;
- ventilatorul este blocat
- legatura intre tubul Venturi si presostat este intrerupta"

Vezi sa nu fi intrat vreo pasare pe cosul de fum.

| skama18 a răspuns:

Pune stecherul invers in priza

| GoToSleepAndWaitTheSurprise a răspuns:

Cod producator: ECO3 COMPACT 240 FI Tip: Ardere conventionala Tiraj fortat Camera de ardere etansa Preparare acum cu schimbator secundar in placi Putere Termica: Putere termica max 24 kW Putere nominala min. 9.3 kW Putere termica focar 26.3 kW Randament: Randament 91.2 Randament la 30 din putere 88.7 Circuit apa calda: Debit apa calda Δt 25°C 13.7 l / min Debit apa calda Δt 35°C 9.8 l / min Debit minim de apa calda 2.5 l / min Reglare temperatura 55 / 35 Presiune min. circuit apa calda 0.2 bar Circuit incalzire: Reglare temperatura 85 / 30 sau 45 / 30
Pret: 3.062, 00 LEI (cu TVA)
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Giubega_Mihai_1987 a răspuns:

Am aceiasi eroare imi poti spune si mie cum ai rezolvat-o?