| mariela60 a întrebat:

Buna,cu ce pot curata,petele de grasime, de pe un geam cu sticla sablata? multumesc

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Pentru curatarea grasimilor se pot folosi cu succes produse de la compania Amway. Pentru grasimile care se strang in timp pe peretii, geamurile, mobila si hota de la bucatarie este exceptional detergentul Zoom. Aceste produse pot fi procurate prin comanda directa numai de catre cei care sunt inscrisi la ei. Daca vrei, te pot ajuta in acest sens, fie pentru a te inscrie, fie pentru a-ti vinde produsul sau pentru a elimina petele respective folosind din Zoom-ul pe care il am pentru gospodaria mea, daca nu doresti sa cumperi toata sticla de 1l. Sfatul meu ar fi sa ti-l procuri pentru ca aceste pete vor aparea mereu in bucatarie la un anumit interval de timp. Cu Zoom vei constata cat de placut este sa faci curatenia generala in bucatarie. Te va uimi, de exemplu, sa iei burlanul de la hota, sa-l pui in cada, sa pulverizezi Zoom pe el, iar dupa ce l-ai lasat 15 minute sa actioneze sa dai numai cu dusul pe el si sa vezi cum se scurge toata grasimea si mizeria iar el ramane ca si nou, stralucitor. Nu este doar pentru reclama. Asa am crezut si eu cand mi s-a spus, dar apoi am vazut ca asa se intampla, obiectele raman stralucitoare, exact cum le vedem prin filmele americane. La toate produsele are loc aceasta transformare. In plus, sunt ecologice, nu afecteaza deloc sanatatea, sunt prietenoase cu pielea si mediul.

| mariela60 explică (pentru cristi202):

Multumesc pentru raspuns! am un detergent universal de la Amway, scrie,, Amway home, L.O.C, oare pot sa l folosesc?

| mariela60 explică (pentru cristi202):

Rezultatul a fost ok, petele de grasime nu au fost vechi, eu sunt foarte multumita de produsele Amwey.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

E bun, dar nu e cel mai eficient pentru petele de grasime veche, pentru ca e doar un detergent universal. Incearca sa il folosesti, nediluat, si vezi ce rezultate iti ofera. Oricum, e un detergent mult mai bun decit cele aflate in comert. Mi-ar place sa imi spui ce rezultat ai obtinut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
În anumite cazuri cum este sticla sablată, pot apărea pete de grăsime datorită contactului suprafeţei sablate a sticlei cu pielea umană. Acestea pot fi eliminate uşor prin curăţarea regulată a sticlei (apa + detergent sau soluţie pentru spălat sticla).
Pa, pa!

| mariela60 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns,am incercat cu PUR, dar nu sunt multumita, o sa mai incerc, mentionez ca geamul respectiv, e pus la mobila de bucatarie