| Ochialbastri99999999 a întrebat:

Buna. Cu ce se poate repara o gresie zgariata?. Doar cei de meserie sa - mi raspunda.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Ignora-l, asa e el misogin. laughing In locul tau nu m-as sinchisi prea mult, caci imi imaginez zgarietura ca fiind vizibila cu ochiul liber doar cand te apropii, la distanta nu? Si eu obisnuiam sa acord atentie acestor detalii, fiind perfectionista, sa imi stea pe creier o muchie stramba, o pata, etc, insa in prezent mi-e mult mai bine cand pun mai putin suflet si nu consum energie cu aceste ganduri. Felicitari pentru proiectele pe care le faci singura.Mi-ar placea si mie sa am ocazia de a pune gresie/faianta.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inlocuită cu alta de acelasi model.

Răspuns utilizator avertizat
| Ochialbastri99999999 explică (pentru KronstadtRevival):

Nu mai vb in nestiinta de cauza. Nu judeca pe cineva fara sa-l cumosti. Eu singura mi-am schimbat gresia sparta, eu singura imi repar prin casa, eu zugravesc. Bai, eu nu va inteleg..., nu m-ai poate sa puna lumea intrebari, ca voi "destepti", sariti de c. r in sus.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

O schimbi

| sierra1 a răspuns:

Nu ai cum dar incearcă cu culoare asemnănătoare apoi cu un lac transparent peste

| relian a răspuns:

Cei de meserie daca cineva cere sai rezolve acea zgirietura ce spui, schimba placa, scoate si pune una noua la fel, asta fac cei de meserie, asta daca cleitnu e din ala batut in cap, care face ca trenul si daca vede un fir de par pe jos laughing
Daca esti o astfel de persoana, atunci apleleaza la un meserias sa o schimbe.

Zgirieturi pe ceramica, gresie ce spui, pfff o lasi asa, se schimba doara daca ar fi sparta, ar sari in ochi de oriunde ai privi, tu ce faci stai si cauti nod in papura laughing
Din ce povestesti barbat nu ai, nu e de mirare ca nu ai laughing sar arunca ala de la parter cu tine laughing

| Ochialbastri99999999 explică (pentru relian):

Sunt maritatata de 16ani, dar in casa reparatiile le fac eu?, culmea imi si place sa le stiu pe toate. Ma m_au uit pe internet unde nu stiu. Sotul totdeauna chema prieteni cand aveam ceva de reparat, dar mie nu imi. place sa depind de unul si de altul, unul nu are timp, celalalt te tot amana? Asa m_am invatat sa repar si... culmea fac fff bine.ma pricep, pentru ca sunt tipul de perfectionista si imi place ca totul sa arate bine.

| relian a răspuns (pentru Ochialbastri99999999):

E bun daca esti femeia barbat si barbatul este casnic, sau barbatul femeie laughing
Oricui place sa arate bine ceva, dar nici in halu in care povestesti tu, aia deja este obsesie, sincer nu stiu cum te accepta brabatutau laughing banui pentru ca este si ala tot un fatalau, daca spui nu stie sa faca nimic laughing. Cred ca si in pat tot tu esti sefu, ori faci totu happy

Răspuns utilizator avertizat
| Ochialbastri99999999 explică:

Bai handicapatule, am intrebat ca sa vad si alte variante, eu oricum am comandat de pe internet ceva pentru zgarieturu. Esti barbat si recomanzi carioca corectoare. Eu am acasa mai multe culori de carioca corectoare si nu sunt bune de nimic. Halal"barbat"si o muiere ar avea idei mai bune ca tine. Nesimtit esti tu.

| Ochialbastri99999999 explică (pentru Ochialbastri99999999):

"Zgarieturi. "

| Ochialbastri99999999 explică (pentru dullcat):

In sfarsit cineva care ma intelege. Asa sunt si eu perfectionista. Multumesc frumos pentru intelegere?

| dullcat a răspuns (pentru Ochialbastri99999999):

Multumesc si eu pentru funda.

| dullcat a răspuns (pentru Ochialbastri99999999):

Ignora-l, asa e el misogin. laughing In locul tau nu m-as sinchisi prea mult, caci imi imaginez zgarietura ca fiind vizibila cu ochiul liber doar cand te apropii, la distanta nu? Si eu obisnuiam sa acord atentie acestor detalii, fiind perfectionista, sa imi stea pe creier o muchie stramba, o pata, etc, insa in prezent mi-e mult mai bine cand pun mai putin suflet si nu consum energie cu aceste ganduri. Felicitari pentru proiectele pe care le faci singura.Mi-ar placea si mie sa am ocazia de a pune gresie/faianta.