| XxBlueRosexX a întrebat:

Bună, cum scap de gâjgănile alea care îmi apar noaptea în baie? Sunt goange negre si mari, săptămâna trecută am găsit 5, aseară 2, mi-e frică să mai intru în baie și doar seara sau noaptea apar, ziua deloc. Am pus dopuri la cada și chiuvetă deci de acolo nu au cum să vină baia, e mereu curată doar ca nu am geam, doar o gură de aerisire care are capac si sită, ce e de făcut cu ele ca sunt foarte scârboase?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca stai la bloc, atunci vorbeste cu administratorul, fiindca este nevoie de campanie de dezinsectare generala (de 2-3 ori) in INTREGUL bloc!
Daca stai la casa. atunci contacteaza o firma de dezinsectie!

| dullcat a răspuns:

Vorbesti de gandaci? Exista multe solutii pe piata, dar degeaba dai daca acestia vin pe tevi inclusiv de la vecini.Ah si sprayurile nu functioneaza, daca la ele doresti sa apelezi la inceput, te scap de niste cheltuieli zicandu-ti asta.

| sammie a răspuns:

Uita-te sa vezi de unde vin.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Ai uitat toaleta și țevile de apă și de apă menajeră.
Mergi la farmacia veterinară, spune-le ce problemă ai și cere ajutorul!

| Lidia09 a răspuns:

Poate vin din gaura de aerisire. Dă cu spray pentru insecte.