| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cam cât ma costa o baie in afara de chiuveta, cada și wc. Baia vreau sa fie 3m², cam cât m-ar costa?

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E greu sa estimeze cineva, in afara de tine, nestiind in ce faza esti si ce iti doresti. Vrei sa compartimentezi o incapere existenta, vrei sa o zidesti de la zero, e la gata si vrei doar sa o finisezi? Apoi vrei pe ieftineala sau pe calitate? Un mp de faianta poate costa 12 lei sau 120 de euro... Se poate pune un metru de la sol sau pana in tavan. Pana si un calorifer poate costa cateva mii de euro, dupa cum poate cista 200 de lei.

| darrio2007 a răspuns:

Adica ce vrei sa ii faci?

| AndreiAnonim3 a răspuns (pentru darrio2007):

Camera pentru baie este făcută deja, iertați ma ca nu prea știu sa explic, nu știu ce îmi mai trebuie, ma refer la gresie, astea...

| darrio2007 a răspuns (pentru AndreiAnonim3):

Adica gresie, faianta, instalatie de apa, caldura alea, alea?

| AndreiAnonim3 a răspuns (pentru darrio2007):

Da!

| darrio2007 a răspuns (pentru AndreiAnonim3):

Ia legatura cu meseriasi din orasul tau si vezi cat ti-ar lua pentru asa ceva.

| sierra1 a răspuns:

"cât m-a costa ...Baia vreau sa fie 3m²"

acu o zidești tu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa o faci tu sau sa chemi un om priceput?

Pretul va depinde de calitatea materialelor si de mana de lucru.

| AndreiAnonim3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreau sa o fac eu

| anonim_4396 explică (pentru AndreiAnonim3):

Atunci pretul total va depinde de costul materialelor.