| g2012 a întrebat:

imi puteti spune si mie unu sau 2 tipuri de flori care stau inflorite mai multa vreme ....asi vre sa plantez florile astea la tatal meu la cimintir si imi doresc sa fie mai mereu inflorite sau sa se ofileasca un soi si sa infloreasca celalat! si sa fie usor de gasit in magazinele de specialitate! mersi!

Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

Poti sa pui niste pansele, ele infloresc prin martie si tin cam pana la sf lui iulie...sau poti pune Trandafirii Floribunda.

3 răspunsuri:
| Addie67 a răspuns:

Buna trandafiri si tufanica

| Trybest a răspuns:

Se numesc flori de piatra. seminte gasesti in hipermarketuri. au flori mici multicolore si infloresc toata vara si toamna.nu sunt pretentioase la umiditate, dar trebuie sa pui semintele in pamant acum, toamna

| claudyasabo a răspuns:

Garofite de gradina, trandafiri, tufanica.