| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti si mie daca pot sa plantez bulbi pentru flori de primavara in ghivece, doresc sa infloreasca in martie, unde trebuie sa-i tin? cand trebuie sa-i plantez?

3 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

In functie de ce fel de flori ai, documenteaza-te pe net despre conditiile de sera necesare pentru dezvoltarea acestora(temperatura, umiditate, pamantul corespunzator, daca se pot cultiva in conditii de sera, etc.) si planteaza-i numai daca poti asigura conditiile respective, altfel vei strica bulbii...si-ti va parea in mod sigur rau...succes.

| mioara a răspuns:

Intra pe www.gradinamea.ro

| dy a răspuns:

Daca-i pui in ghiveci si ai posibilitatea sa ai ghivecele in casa peste iarna, poti sa plantezi bulbii! Mama face asa, si pune ghiveciul pe balcon care este inchis si cu calorifer...Foloseste pamant bun si ingrasaminte pentru flori, s-ar putea sa ai surpriza sa-ti infloreasca in plina iarna! Succes!