| anonim_4396 a întrebat:

La scurgerea apei, masina de spalat( LG) elibereaza o cantitate de apa(nu extrem de mare). Puteti sa-mi spuneti ce are? Poate fi si din cauza calcarului?

4 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

La furtunul de evacuare fa-i o bucla care sa fie mai sus decat jumatatea cuvei. Nu stiu cam ce ai intrebat, mai spune detalii, in timpul programului, la evacuarea apei, tot timpul elibereaza apa etc.

| viotedy a răspuns:

Poate fi pompa de apa defecta.

| Yasmin875 a răspuns:

Pui prea mult detergent sau e stricata.

| LIN2010 a răspuns:

Trebuie verificata sita filtranta de pe circuitul de evacuare.Cand o desfaci ai grija ca apa din masina sa fie evacuata altfel risti sa inunzi zona. Acest element filtrant necesita curatare de cel putin doua ori pe an.Succes