| Aandre a întrebat:

am si eu o masina de spalat rufe LG WD 1261 FD si imi cam face probleme si nu vreau sa sun docamdata la service.
Deci sa va spun cum sta treaba, masina e cumparata din 2005 si nu am avut nicio problema cu ea pana acum 2 luni.Cand o programez o programez la categoria Bumbac si celelalte setari si le alege ea, 60 grade C si 1200 rotatii.Masina porneste si dupa o jumatate de ora se opreste si incearca sa porneasca si nu poate si imi apare pe ecran SUPRASOLICITARE MOTOR.
Nu cred ca este din cauza calcarului pentru ca eu folosesc mereu Calgon.Astept sfaturi urgent!
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Dilavia a răspuns:

Pai logic ca face asa se supra incalzeste motorul ce naiba trebuie sa chemi pe cineva sa se uite la motor poate fii ceva la motor nu este normal sa se supra solicite! fa ceva rapid matusa mea a avut aceleasi probleme cu masina ei de spalat vezi ca o sa explodeze daca mai stai mult asa cu ea nu te gandila explozie de aia una mina decat la motoru ei deci nu va afecta baia sau alceva de pe langa ea si o sa curga toata apa pentru ca o sa explodeze in timp ce spala! oricum e destul de veche au trecut deja 7 ani trebuie sa umble la ea! funda?:]