| AnonimCuActe a întrebat:

Mi-am cumparat de curand o saltea si este cam mare pentru pat, as putea sa tai din ea? E din spuma poliuretanica si are o husa pe deasupra care are fermoar.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Spuma se taie usor, mai greu va fi sa modifici husa, daca nu ai o croitoreasa in casa.
Pentru a taia spuma, eu as folosi un dreptar cu care sa o presez (probabil va fi mai simplu cu un ajutor), taind cu un cater cu lama buna pe langa dreptarul respectiv.l

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Saltelele sunt in functie de dimensiunea patului pe care il ai. Poti taia dar cam greu. Scuze dar dai dovada de prostie in cazul ăsta.

| AnonimCuActe explică (pentru darrio2007):

Ideea e ca m-am razgandit in privinta patului iar salteaua am luat-o la reducere si sincer, nu as da alti 500 de lei pe o saltea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomandat nu ar fi sa tai din ea, dar se poate sa iei un cutter si sa o tai. Mai ai factura de la saltea? Nu o poti returna, sa o schimbi cu una pe dimensiunea patului?

| AnonimCuActe explică (pentru anonim_4396):

Din pacate nu.

| Koko67 a răspuns (pentru AnonimCuActe):

Dyf

| Koko67 a răspuns (pentru AnonimCuActe):

Și ce ai făcut
Și eu sunt în aceeași situație ca tine?

| MirelaLilianaMirelaLiliana a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se poate.Am incercat și eu returnarea dar nu accepta deși nu am folosit-o.Cred că recurg la același lucru.Am sa o dai la dimensiunile patului