| alexandrubt13 a întrebat:

Buna, chiar nimeni nu da o recomandare de o saltea? Unii zic cu spuma cu memorie, altii combinat arcuri spuma, pe mine ma intereseaza una buna sa fie mai tare, sa nu infierbante si cu husa, sa se poata curata. Multumesc astept orice recomandare

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Saltelele cele mai bune is alea cu arcuri cit mai multe in care se pune foam, deci asa cum tiau spus altii combinata, alea is cele mai bune saltele.
Dar si astea la rindul lor difera ca pret, fctie de cate arcuri are, cu cit mai multe arcuri cu atit mai scumpa.

De asemenea trebuie sa stii cit de dura sa fie salteaua ce o doresti.Sint saltele moi, dure, semidure etc.sau cum le numesc altii firm,soft,semi
Ca recomandare,personal eu as lua una de asta combinata,firm,deci mai tare dar cu pillowtop.
Ori poti lua medium firm dar tot cu pillowtop.
Intrebi sa iti arate saltea asa cum zic eu pillowtop si stai pe ea o probezi.
O sa intelegi despre ce vorbesc daca o sa vezi,mie personal asta imi place,te simti minunat laughing e buna pentru orice,dormit,sex happy

Daca iei una scumpa si stii ca ai actrivitate sexuala intensa laughing atunci cauta si o protectie,la saltea vorbesc laughing sunt fete de astea,huse aasa cum zici,dar nu tio da cu salteaua,astea se cumpara separat, is facute dintr-un material ce nu permite nici apa sa treaca, iar pe deasupra este bumbac, deci un material combinat, nu fosneste, nici nu simti.
Peste asta pui apoi cearsafuri.

| minrest a răspuns:

Arcuri neaparat. Superortopedica. Saltex.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu nu ma inteleg bine cu salteaua cu memorie. Ma doare spatele cand ma trezesc dimineata. Mergi in magazine si vezi cum ti se par cand te asezi pe ele. Eu as zice ca cele cu arcuri impachetate sunt cele mai bune. In ikea am vazut saltele cu duritate medie, care mi-au placut.

| nukeyly a răspuns:

Du-te pe latex natural eventual si cu fibra de cocos, nu este mai buna, nu emana chimicale moderne [EMISII COV] care na, le respiri cat esti cu ea in casa in timp te duce mai aproape de cancer ca-i la moda.
Si mai e varianta pe un cadru de lemn pui scanduri una una simple si-ti faci o saltea din otava indesata cu spor ca prima alegere, sau cu paie. O sa ai un somn de o sa sara pe geam toti veciniii de invidie pe o raza de 18 km.
Cine a dormit pe o capita de paie stie.

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Eu una personal nu suport perna sau saltea din spuma cu memorie laughing Ma trezesc dimineata cu gatul si spatele praf. Cel mai simplu te duci in magazin si le vezi. Eu mi am luat anul trecut din Leroymerlin