| TimeaB a întrebat:

mi-am renovat camera si ma gandeam sa desenez ceva dragut pe pereti si nu stiu ce?
poate aveti voi ceva idei!:* astept raspunsuri sau linkuri:*
mentionez ca imi place sa desenez si nu vreau sa primesc de la voi imagini cu personaje din desenelaughingmultumes anticipat!

10 răspunsuri:
| MusicIsTheAnswer a răspuns:

Poti sa desenezi ce-ti place tie.De ex eu as vrea sa desenez nisite note muzicale.Si ca personaje din desene poti sa-l desenezi pe Lorax(http://www.google.ro/......tp?/imgres si asa mai departe.

| 1Dana1 a răspuns:

Pai ai putea desena un ursulet cu un trandafir in labuta am vazut asa ceva si chiar mi-a placut

| Oana8 a răspuns:

Eu as desena un fluture. Niste detalii bine alese pot face minuni.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pe peretele vazut din locul unde dorm, as picta fluturi, libelule, in jurul unei crengi de pom, cu flori pe ea.Pe ceilalti, un peisaj care sa cuprinda si o plaja. Poti creea ghirlande de flori...

| TimeaB explică (pentru Danut_Popa_1961):

Eu ma gandeam sa desenez ceva mai sofisticat cum ar fi niste forme geometrice pe tot peretele de exemplu cum este fundalul in aceasta melodie:) http://www.youtube.com/watch?v=8UVNT4wvIGY

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru TimeaB):

Da.Poate ti-am apreciat gresit varsta sau gradul de perceptie al imaginii.Scuze.Poti combina si cu alte figuri geometrice, dar as recomanda alte culori, poate ceva mai vesel, mai cald.In timpul melodiei,privind acel fundal, am avut o senzatie ciudata de patrundere intr-o zona rece,in care se contureaza amintiri deprimante,fara sa gasesc nimic,nici o oaza de speranta. Daca undeva, pierdut, as fi descoperit un cerc de o culoare mai calda, as fi simtit nevoia sa alerg spre el, ca spre o cale de refugiu.Depinde cum percepem ideea:ca estetica sau ca exprimare.

| aldaren a răspuns:

Te poate ajuta si alti pictori... detalii aici: http://prestez-servicii.blogspot.ro/search/label/Pictor

| TimeaB explică (pentru Danut_Popa_1961):

Mi-a placut enorm de mult modul in care intelegi culorilehappy si sa stii ca poate asta o sa fac ..multumes:*

| crisaior a răspuns:

Ceva idei dragute gasesti aici http://www.casamagica.ro/casa/camere-copii/

| MiruShiAtat a răspuns:

Eu sincer mereu am visat sa am niste margarete pe pereti cu "fundal" verde deschis....sau doar niste flori colorate pe tot peretele. Dar e camera ta e ti-am dat doar o idee Baftawinking!