| alexandrubt13 a întrebat:

Buna o intrebare despre pomi unde se mai gasesc pomi acei visin spanioli se spune deci visin spaniol o combinatie intre cires si visin si cum se cheama acum dupa denumirile noi?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

E acolo numarul lor de telefon, suna-le!
Cei care vand puieti nu se ocupa doar 1-2 ani.
Iar daca nu se mai ocupa, atunci poate pot da relatii unde sa apelezi.
Trebuie insa sa te grabesti, plantarile incep in curand si stocurile se epuizeaza repede, sunt limitate!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De la productorii care se ocupa de ele in livezile proprii.
Ei se pricep cel mai bine, iti pot acorda si asistenta la nevoie.

| alexandrubt13 explică (pentru Bula):

Nu nu au soiuri din astea noi dar nu sunt din ce caut eu

| Bula a răspuns (pentru alexandrubt13):

Sunt.
Am cautat doar 3 minute si am gasit deja:
http://www.pomicultor.ro/......in-spaniol

| alexandrubt13 explică (pentru Bula):

L am gasit si eu pe asta dar cred ca anuntul e vechi nu cred ca are multumesc pentru intentie eu am asa ceva batran de la bunici si tot il las pentru altoit dar nu se prind tot incerc

| Bula a răspuns (pentru alexandrubt13):

E acolo numarul lor de telefon, suna-le!
Cei care vand puieti nu se ocupa doar 1-2 ani.
Iar daca nu se mai ocupa, atunci poate pot da relatii unde sa apelezi.
Trebuie insa sa te grabesti, plantarile incep in curand si stocurile se epuizeaza repede, sunt limitate!

| relian a răspuns:

Ce-s alea? Nu am auzit in viata mea de asa ceva.Am incercat sa caut si nici un rezultata in nici o limba laughing deci nu stiu ce ai vaaut tu, sau ce stii dar visinul este visin si ciresul este cires.
Personal nu am auzit despre o inovatie, ori ceva nou de genul asta.Tot ce se poate sa fie cine stie ce balarie, dar nu e nimic serios, adica de luat in seama sau de cultivat, probabil de aia nici nu gasesti informatii despre asa ceva.

| alexandrubt13 explică (pentru relian):

Nu sunt ca visinile astea rosii sunt asa pe aproape ca niste cirese cu gust de visine dar spre dulce si se spune visine spaniole dar nu ma se gasesc acum

| relian a răspuns (pentru alexandrubt13):

Or fi daca spui tu,din ce se pare nu sunt astfel de informatii mai pe nicaeri din ce spui tu.
Din ce cred eu,ar fi ca este un soi de visin spaniol,care probabil are ceva gust si mai stiu eu culoare mai altfel decat ai fost tu obisnuita,dar de fapt tot visine sunt.
Daca ar fi fost ceva intre asa cum spui tu sigur ar fi stiut lumea de ele.
Deci soiul ce cauti tu nici nu are cautare si mai mult ca sigur nici nu este unul de calitate,nici nu exista prin cultura, nimeni nu are asa ceva la vanzare, a avut se pare unia dar au lasat-o moarta.
Ca mai sunt unia asa ca vor nu stiu ce fructe extraterestre e ok.
Daca vrei sa pui un pom pune ceva de calitate, parerea mea, nu cine stie ce desene animate de la spanioli.
Spanioli si visinile, sa fim seriosi laughing