| anonim_4396 a întrebat:

Buna,scuzati categoria daca nu este bine pusa :d.

As vrea sa va cer parerea in legatura cu un teren de vanzare sa imi spuneti cam cu cat se vinde aproximativ.
DETALII :
- 1 pogon
- terenul este chiar langa drum
- pe teren se poate construi si casa/case
- terenul este intr-un sat, aproximativ 30 de km distanta de Bucuresti

Daca mi-ati putea spune cu cat se vinde v-as fi recunoscatori.

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Pretul unui teren fie el si extravilan depinde de mai multi factori: pretul" localitatii" in apropierea careia de afla terenul, deschiderea(cat masoara latura care se afla la strada),distanta la care se afla facilitatile(apa din retea,gaze-daca localitatea are asa ceva,energia electrica), starea terenului( daca este curatat de resturi vegetale, daca este imprejmuit), vecinii, etc.Cel mai bine stie asta un notar din zona sau cei de la primaria localitatii pe a carei raza se afla terenul.Numai bine.happy