| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor, vreau sa-mi cumpar un nou pat si am o saltea cu dimensiunile L= 194, l=138 si vreau sa stiu daca pentru aceasta saltea am nevoie de un pat de 200 pe 140 sau trebuie sa fie facut la comanda fix pe dimensiunile saltelei.
Daca este cineva care se pricepe in domeniul mobilei si mi-ar putea spune, i-as fi foarte recunoscatoare! Multumesc!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai nevoie de un pat de 200 pe 140.Pentru ca salteaua se incadreaza in acea rama a patului.Pe laterale si la capete.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa-ti faci pe comanda. Eu mi-am facut pe comanda si un pat care in magazin costa 2000 lei l-am luat cu 1400 din firma de facut mobila.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu iubito, patul de 200 x 140 este f bun pentru salteaua de care spui. Nu faci nimic la comanda ca se potriveste ce ai si ar fi si scump. Sa te ohihnesti pe el fara griji!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Paturi de 194 lungime nu se fac. Producatorul de saltele e smecher si a pus 194 la saltea ca sa-ti mearga si pe ala de 190 si pe 200, ce ai in casa, sa nu piarda clienti.

| Predator30 a răspuns:

Buna raluca, din pacate nu exista posibilitatea de a pune o saltea cu dimenisuni mai mici pe un pat mai mare, dar poti incerca 190x140 ca si pat asta fiind disponibil pe piata, posibil sa iti intre salteaua, pentru acei 4 centimetri de la lungime nu vor fi problema, iar la latime nici nu se punea problema va fi ok, dar de preferabil ar fi sa fie amandoua produsele la aceleasi dimensiuni, succes.