| Soelzis a întrebat:

Sunt Soelzis, am 14 ani si vreau ca vara asta sa am un job. Aici am nevoie de ajutor. nu prea stiu unde as putea gasi unul. Toata ziua stau si ma plictisesc, asa omor si plictiseala pentru ca am ceva de facut si castig si bani.

Va rog frumos, daca ma puteti ajuta cu niste sugestii as fi recunoscatoare.

Cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| FallingLeaves a răspuns:

Nu vad ce job ai putea gasi avand in vedere ca nu ai inca macar 16 ani.

Ai putea totusi incerca sa vinzi pliante (dar sa fi foarte atenta la ce firma te angajezi!), sau sa te apuci de facut bijuterii, accesorii, lucruri manuale care au efect la unii tineri: spre exemplu poti cumpara o sacosa de piata dintr-un material deschis la culoare (sa arate ca o carpa de bucatarie, fara gluma) si sa o pictezi in asa mod incat sa iti placa si tie si unui posibil cumparator.

Succeswinking

9 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Cam greu! Dar ce zici de o "plimbare"pana la bunici? Si daca stai mai mult si ajuti putin faci doua intr-unu. Poate trei. Daca au animalute...dar daca nu poti sa pleci
uita-te la esta:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu la 14 ani. Incearca la o toneta de inghetata/racoritoare.

Răspuns utilizator avertizat
| snzpaul a răspuns:

Poți să începi să împarți pliante/facturi.
Ai putea lucra, în grădină, să te duci cu cineva, un muncitor și să-l ajuți, să-i strângi cărămizile, să-i amesteci betonul, să-i cari balastru, să mături după el, s.a.m.

| Claudiu1995 a răspuns:

Salut Soelzis!
Nu iti recoman da incepi sa muncesti de la vasta asta. Inca ai o copilarie de trait amice o sa ai timp toata viata sa muncesti. Zici ca te plictisesti iesi pe afara plimbate, joacate sau cel mai bine apucate de un sport.

| Soelzis explică (pentru Claudiu1995):

Sunt fata. Si merci de sfat.

| Soelzis explică:

Multumesc tuturor de sfaturi!

| MicutzuDragutzu a răspuns:

Incearca sa faci curat la vecini sau sa vinzi ingetata/limonada. E foarte greu la 14 ani.

| Cristi3452 a răspuns:

Hei..pentru varsta ta e destul de greu sa gasesti, dar totusi ai putea incerca la pliante. Si eu tot asa am inceput doar ca aveam 16 ani nu 14, succes!