| Ion_Cristian_1989 a întrebat:

Buna seara am niste rumegus de fag pentru afumare dar este putin mai umed i-am facut o proba si nu prea arde.Ce pot sa-i fac sa nu se mai stinga? Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pe bune e ud, nu arde si nu știi ce sa faci?!? Pune-l la uscat sau fa rost de altul, nu vei găsi o soluție minune pentru asta.

| Holiday a răspuns:

Sa-l usuci. Il scoti din sac sau in ce il ai si il intinzi intr-o camera cu umiditate redusa si cu temperatura cat mai ridicata.

| Elena9328 a răspuns:

Pune l la soare