| Voicu_Rus_1948 a întrebat:

Bună seara! Va rog sa-mi spuneți dacă mai pot face "tratamentul 2" la pomii fructiferi după ce a trecut infloritul? Am câțiva pomi de soiuri diferite și din diferite motive nu am efectuat aceasta stropire în perioada optima (când pomii erau în "fenofaza buton floral") cum spun indicațiile de pe pachetul cu soluțiile respective. De asemenea știu ca la inflorit nu e bine de stropit pentru a proteja albinele. Va mulțumesc anticipat pentru răspunsuri. Cu stima!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Cauta pe Youtube clipuri despre pomi si gradina si intreaba acolo in comentarii, vei gasi persoane in domeniu care se pricep la asta, aici se pare ca nu ai noroc...

| Voicu_Rus_1948 explică (pentru lpavel):

Mulțumesc ft mult, e un sfat ft bun, nu ma gândisem ca pot întreba prin comentariile de la Youtube. Stima!

| Voicu_Rus_1948 explică (pentru lpavel):

Te rog sa mi scrii dacă s-a înregistrat fundita, fiindcă eu n am mai folosit de mult TPU și ți o dăruiesc.

| lpavel a răspuns (pentru Voicu_Rus_1948):

Da am primit funda, imi pare bine ca ti-am fost de ajutor iar ca mi-ai multumit prin cuvinte apreciez mai mult decat funda!