| Evelyne96 a întrebat:

Am cumparat acum aproape o luna o baterie de bucatarie pe care n-am folosit-o si as vrea sa o returnez. Am gasit alta mai ieftina si cu o garantie mult mai mare. Numai ca as vrea si un argument bun ca sa-mi schimbe( logic ca n-o sa spun motivul adevarat). Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Poti incerca sa zici ca nu mai ai nevoie de ea/ai vandut casa sau au venit mesterii cu alta baterie si au montat-o, ori ca nu se potriveste la ce ai tu nevoie din punct de vedere tehnic. Totusi nu uita ca nici o lege nu ii obliga sa ti-o primeasca inapoi, asa ca vei rezolva doar daca au ei bunavointa.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca politica firmei nu permita returnarea unui produs fara defecte poti sta tu si in cap, ca dupa o luna nu o mai schimba nimeni

| K0sti a răspuns:

Atat timp cat nu e defecta nu ti-o schimba nimeni!

| DianaDobritoiu a răspuns:

Le poti spune ca nu se potriveste.

| XD_Jmen_1989 a răspuns:

O poti vinde pe un site gen OLX Tocmai Okazii etc. peste o luna nu o mai primeste nimeni big grin.