| tigannervos a întrebat:

Va rog, am nevoie de ajutor. Mi-am cumparat telefon acum vreo luna si ceva si nu imi place deloc, m-o dezamagit enorm. Multi mi-ati spus ca daca ma duc si le explic ca doresc sa il returnez si ca vreau banii inapoi ( telefonul e in garantie) este in zadar fiindca nu au interes sa imi dea banii inapoi. Insa daca doresc sa mi-l schimbe cu alt model, dar modelul respectiv nu il au? Ce fac? Daca a trecut cineva prin asa ceva rog sa imi spuneti cum ati procedat.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa accepte daca noul model este mai scump decat cel vechi. Pe cel vechi o sa ti-l cumpere la o suma modica. Nu cred ca merita. Mai bine vinde-l cu 70-80% din suma lui si ia-ti altul.