Întrebare recomandată | Alexu2222 a întrebat:

Buna TPU, am cumparat o priza noua, am montat-o dar nu intra stecherul in priza, ce pot sa fac?

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Schimbi (logic, nu?) ori priza ori ștecherul

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cumperi alt steker care sa se potriveasca, daca stekerul este gros nu va intra deoarece prizele care se fac azi numai sunt ca alea din anii 80, ai nevoie de un adaptor in care sa bagi stecherul gros un fel de triplu.

| Brizbriz a răspuns:

Incearca din nou, dar de data asta foloseste UN CIOCAN MAI MAREhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba priza cu una adaptata stecherului respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Priza noua e in perete? Iar stecherul e de la un aparat care nu se potriveste in acea priza? Pai mai faci rost de o priza speciala care intra in priza din perete (ma scuzi ca nu stiu denumiri, si unii de obicei raspund paralel)

| Trixt3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Triplu stecher se numeste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Trixt3r):

Https://lcdn.altex.ro/......475aae.jpg Eu ma refer asa ceva. Au diverse "gauri" si nu se potriveste orice in orice, deci nu am vrut sa incep cuvintele mele ca mi s-a parut ca suna aiurea (prelungitor, switch. dar insisti). Sunt mai multe tipuri, nu are toate gaurile posibile asta, e doar un exemplu in poza.

| relian a răspuns (pentru Trixt3r):

Adaptor se numeste nu triplu stecher, ala ce spui tu e altceva, o priza la care poti monta mai multe stechere happy

| nukeyly a răspuns:

Da poza ori link cu priza si stecherul.

| nukeyly a răspuns:

Nu intra stecherul in priza, inseamna ca e comunist 1980 deala de ebonita perfect rotund fara decuparile de pamantare ai 2 variante:
1. il schimbi cu unu clasic din 2022 pret 3-7 ron
2. il tai PARALEL pe laterale stanga dreapta 3-5 mm la ochi cu flexul.

https://www.google.com/......ps?/search

| Trixt3r a răspuns:

Are protectii pentru copii? Daca da, apasa ma itare pe stecher.

| relustefan a răspuns:

Poti merge sa o returnezi dar sa iei si stecherul cu tine pentru orice eventualitate!

| Victorst a răspuns:

Cumpara un adaptor, costa 3 lei