| anonim_4396 a întrebat:

am in teren in panta undeva la periferia orașului, și m-am gândit da plantez vita de vie acolo, credeți ca se va prinde? M—am gândit cumva sa plantez vita de vie iar sus sa cumpar un Foisor, pentru ca se vede f frumos orașul de acolo, ce recomandați înainte de a ma apuca de plantat? Ce suporta sa folosesc? Cum sa o plantez?

Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Daca are soare se va dezvolta foarte bine. Trebuie udata din cand in cand dar nu exagerat de mult. Foarte buna ideea si cu foisorul. Pur si simplu o plantezi ca toate celalte plante. Sapi gaura si pui un pic de apa. Apoi o acoperi de loc.

| anonim_4396 explică (pentru Anon31241212):

M-am gândit sa instalez și un fel de sistem de irigare, automatizat totul, ce sa ude in fiecare zi, dimineața la ora 4-5 când încă e răcoare afara și nu e soare așa mult, vreo 15-20 de min încontinuu,

| Anon31241212 a răspuns (pentru anonim_4396):

E o idee foarte buna. Mult succes!

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Vita de vie nu se planteaza in panta, asta odata, deci terenu trebuie sa fie drept laughing chiar daca este in panta trebuie terasat, daca stii despre ce anume vorbesc.Sa pui ceva in panta ar fi bun sa plantezi arbori, faci asa un fel de parc.iar daca panta nu este foarte mare poti planta pomi fructiferi.Vita de vie are nevoie de mai multa munca decat arborii sau pomii fructiferi. Daca te plictisesti si nu ai ce face, cauta sa faci ceva la care sa te pricepi si sa iti si placa.