| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am niste viespi africane mari si nu pot scapa de ele ce sa fac ca sunt foarte mari uitati https://www.google.ro/......ps?/search

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la plafar si cumpara ulei de menta, arunca acel ulei unde si-a facut viesparul iar ele vor fi amortite mult timp, cauta sa desfaci viesparul si sa omori matca si de ce nu si pe ele, dar mare atentie! nu trebuie sa faci miscari bruste, pui acel ulei intr-o pompita si dai peste culcus si peste viespi

8 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Noi am facut o festila imbibata in ulei, i-am dat foc si cu ea am afumat cuibul viespilor, l-am dat jos(era intr-un pod) si i-am dat foc.Au iesit multe viespi, dar numai cateva au scapat, marea majoritate au murit.

| LIN2010 a răspuns:

Pentru a vedea ce viespi ti-au invadat spatiul locuintei,poti sa postezi eventual o poza de la fata locului, dar ca sa scapi de problema, poti folosi cu succes, un spray din comert denumit''ANTI VIESPI'' (Super Kill)si este ideal pentru eliminarea cuiburilor de viespi, are actiune instantanee si poate fi utulizat de la distanta(pana la 4 metri). este fabricat in Belgia de catre ''Volcke Aerosol Company", este mai costisitor dar foarte eficient, insa trebuie sa gasesti cuibul de viespi pentru a indrepta jetul spre ei, si vei ramane surprins de efect(eu folosesc de 2 ani produsul si sunt foarte multumit). Succes

| mdaria a răspuns:

Din cate stiu, nu le place fumul. Daca stii unde e casuta lor, te duci cu fum la tine - un lemn aprins care face mult fum - si nu se paropie de tine. Si le dai foc.

| Cristian20034 a răspuns:

Scuze cautati aici uitati poza asta mare https://www.google.ro/......ps?/search

| Cristian20034 a răspuns:

Scuze nu e linkul ala uitati poza asta mare https://www.google.ro/......ps?/search

| Cristian20034 a răspuns:

Va multumesc tuturor dar am scapat mai de vereme