Întrebare recomandată | adinaTPU a întrebat:

Am strans ceva bani pentru avans si as vrea sa-mi cumpar un apartament. O parte dintre prieteni imi spun sa ma grabesc cu proiectul Prima Casa, altii imi spun sa mai astept pana la anul, poate mai scad preturile. Voi ce credeti, cum vi se par preturile din anunturi imobiliare? Ce sa fac? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| niculita4tpu a răspuns:

Este putin probabil sa creasca preturile. Am citit un articol foarte interesant http://www.rezidential.net/......amente-noi in care spunea care sunt preturile pe piata imobiliara si in ce zona le gasesti pe cele mai mici. Daca ai strans banii, ia-ti acum, cine stie ce se intampla la anul?

4 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

Pai pot sa iti spun urmatorul lucru: preturile au inceput usor sa creasca, de scazut nu mai scad, gata ajunge!
o alta problema este ca o sa se modifice prima casa si nu o sa mai poti cumpara decat locuinte noi, asa ca e alegerea ta!

Preturile au inceput usor sa creasca.o alta problema este ca o sa se modifice prima casa si nu o sa mai poti cumpara decat locuinte noi, asa ca e alegerea ta!

| Mitrea_Valentina_1986 a răspuns:

Nu cred ca preturile or sa mai scada semnificativ asa ca incepe sa cauti casuta happy

| Mihai81 a răspuns:

Buna, poti gasi oferte interesante si care sa se incadreze in bugetul de prima casa sau noua casa pe www.eliteimob.ro recomand pentru apartamente de 2-3 camere sau case si vile in Bucuresti si imprejurimi.