| emi5098 a întrebat:

As vrea cateva informatii despre cultivarea capsunilor, detin un teren cam de 450 mp.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| mdaria a răspuns:

Depinde ce anume vrei sa stii. Cel mai bine e daca ii plantezi toamna, prin septembrie. Terenul are nevoie de mult gunoi. De asemenea, e foarte bine daca poti sa ii pui pe folie de mulcire. Primavara ii prasesti, ar fi indicat vara sa ii uizi daca e seceta...cam asta e. Daca ii pui primavara, o sa ai capsuni de-abia in anul viitor. In acest caz, in vara cand dau primele flori, acestea se rup pentru ca planta sa faca radacinile puternice pentru a fi rezistenta si a da rod bun. Mult noroc. eu am pus anul trecut, iar acum in toamna vreau sa pun mai multe. In primul an e mai putina recolta, insa este. happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca asta e mi bun: http://informatii-agrorurale.ro/......unului.php

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Apa multa si multa caldura.