| DulceataDeCapsuni a întrebat:

Cam cat m-ar costa sa angajez o echipa de muncitori pentru a construi o casa?

Tin sa mentionez ca am deja materialele, terenul, si fundatia este deja construita.

Multumesc Anticipat! happy

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu exista un preț general. Fiecare își socotește in parte manopera, in funcție de tarifele proprii, de proiect si de pretențiile proprietarului.
Ca sa luam un exemplu simplu, la tine urmează zidăria. Poti compara manopera pentru zidirea unei case pe un nivel din BCA cu manopera unei case cu parter, etaj si mansarda, din cărămidă clasica? Pe prima doi oameni harnici o zidesc intr-o zi si in doua toarnă structura, in timp ce a la cealalta zidaria durează cu lunile.

Bula
| Bula a răspuns:

Ziua la un muncitor necalificat in constructii este intre 80-150 lei, iar la meseriasii intre 100-200 lei.
In functie de volumul de munca si pretentiile casei poti face un calcul aproximativ.

| Crackman a răspuns:

Am reusit cu 20 de mii in anul 2007

| gogu220 a răspuns:

Era mai uşor dacă ne spuneai şi în ce zonă a ţării construieşti casa.