Întrebare recomandată | MEIALI a întrebat:

Ce seminte credeti ca as putea planta in ghiveci, iar planta sa nu moara (o planta care nu e pretentioasa).

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Putine plante de camera se inmultesc prin seminte, dar daca obtii de la cineva frunze de violete de parma, ficus benjamina, kalanceoe sa stii ca nu sunt deloc pretentioase.Le pui in apa si atunci cand face radacini le transplantezi in ghivece!

| Mihaela1964 a răspuns:

Poti pune lastari de muscate, se prind imediat si nu-s pretentioase deloc.

| Priap a răspuns:

Trandafir pitic

| alina50 a răspuns:

Pai..eu zic ca toti trebuie sa avem sentimente pentru flori.e bine ca nu e prietenoasa!

| alina50 a răspuns:

Pai..eu zic ca toti trebuie sa avem sentimente pentru flori.e bine ca nu e pretentioasa!