| Lrc_Teodor_1996 a întrebat:

Este urgent. As putea sa aplic vopsea in ulei peste lavabila sau exista vreo problema si daca da ce ar trebui sa fac. Multumesc!

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Trebuie intai sa speli peretii cu un burete si detergent sau apa cu sapun ca sa prinda bine vopseaua de ulei si sa nu se umfle lavabile de dedesubt.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vopseaua lavabila este de calitate se poate aplica peste ea vopsea in ulei cu conditia ca inainte de aplicare sa se curete peretele de praf si eventulele alte pete unsuroase.